Bez kategorii

Jak wybrać odpowiednie odmiany ziaren konopi dla początkujących?

Jako początkujący hodowca musisz koniecznie wiedzieć, jak wybrać odpowiednie ziarna konopi dla początkującego hodowcy. Jeśli po prostu przeczytasz opis i wybierzesz swój ulubiony, proces uprawy będzie skazany na niepowodzenie. Trzeba przewidzieć wszystkie problemy, jakie można napotkać w określonych warunkach uprawy, a następnie wybrać swój ulubiony smak, aromat, działanie i moc, zanim dojdzie się do pełni szczęścia.

Uprawa ziaren konopi na zewnątrz outdoor

ziarna konopi

Jeśli hodowca chce uprawiać ziarna konopi na wolnym powietrzu, najważniejszym kryterium są warunki klimatyczne panujące w miejscu uprawy. W południowych regionach naszego kraju ogrodnik nie powinien się zbytnio zastanawiać, ponieważ wiosenne przymrozki przychodzą wcześnie, a jesienne późno. Dzięki temu można uprawiać dowolne odmiany fotoperiodyczne lub 2-3 odmiany automatycznie kwitnące o krótkim cyklu życiowym.

Jeśli specjaliści danej odmiany roślin twierdzą, że dojrzewa ona już w listopadzie, a pierwsze długotrwałe przymrozki lub opady deszczu w szerokości geograficznej, w której będzie uprawiana, wystąpią w połowie tego miesiąca lub później, będzie ona odpowiednia. Jedyną wadą południowych szerokości geograficznych jest duża wilgotność powietrza, dlatego lepiej nie wybierać odmian o bardzo gęstych szyszkach. 

W przypadku chłodniejszych regionów najlepiej sprawdzać czas zbiorów podany w opisie. Jeśli na przykład dana odmiana zdoła zebrać plony do końca września, a pierwsze poważne przymrozki w rejonie głuszca wystąpią w październiku, można ją bezpiecznie wybrać.

Czego potrzebuję do uprawy ziaren konopi indoor?

W warunkach uprawy indoor region zamieszkania hodowcy nie będzie odgrywał żadnej roli, ponieważ specjalnie wydzielone pomieszczenie lub grow box stworzy mikroklimat korzystny dla roślin. Długość okresu światła dziennego może być regulowana przez hodowcę za pomocą lamp. Oznacza to, że odpowiednie będą ziarna konopi o dowolnej długości cyklu życiowego lub okresu kwitnienia. Wszystko zależy od tego, ile czasu hodowca jest gotów poświęcić roślinom.

Osoby niecierpliwe mogą preferować szybko rosnące rośliny, natomiast ci, którzy wolą poświęcić więcej czasu na pielęgnację swoich młodych roślin, powinni wybrać odmianę fotoperiodyczną. Warto pamiętać, że rośliny światłolubne zawsze dają większe plony, a w przypadku roślin automatycznie kwitnących nie trzeba się martwić o reżim świetlny.