Bez kategorii

Sativa indica – różnice pomiędzy odmianami

Rekreacyjni użytkownicy marihuany często zastanawiają się, jakie rozwiązanie wybrać. Do wyboru mamy odmiany indica i sativa, z których każda wykazuje inne działanie. Faktem jest, że każda odmiana ma szerokie grono zwolenników. Uprawa odbywa się warunkach zewnętrznych lub wewnętrznych, zgodnie z warunkami otoczenia i potrzebami rośliny. Pamiętajmy o tym, że w Polsce nie można uprawiać marihuany. Czym cechują się odmiany sativa? Kiedy sięgnąć po indica? O czym warto wiedzieć? Co oferuje rynek?

Sativa – energia do działania

Sativa jest dobrym wyborem dla każdego, kto chce się doskonale bawić przez długi czas i czerpać z życia pełnymi garściami. Odmiany tego typu wpływają na organizm energetycznie i sprawiają, że jesteśmy gotowi do działania. Zyskujemy niespożyte zasoby energii i dobry nastrój. 

Sativa indica - różnice pomiędzy odmianami

Indica – odprężenie i relaks

Jakie efekty daje indica? Okazuje się, że są one odwrotne do działania sativy. Po indicę sięgają osoby, które chcą zrelaksować się i wypocząć po całym dniu pracy. Uspokajające działanie sprawia, że nasze samopoczucie jest w idealnym stanie. Odczujemy wewnętrzną harmonię i spokój. Z pomocą indici nie musimy martwić się problemami z zasypianiem. 

Jak widać, każda odmiana ma konkretne działanie. Pobudzenie i euforię daje sativa, a indica wpływa na ukojenie zmysłów i wyciszenie. Uprawa nasion konopi indyjskich sativa indica jest możliwa jedynie w niektórych krajach, co trzeba mieć na uwadze.