Zdrowie

Rodzaje stabilizatorów na nadgarstki

W przypadku kontuzji nadgarstka konieczne jest jego zabezpieczenie. Wszystko po to, aby nie uległ on dalszym urazom. Najlepszym rozwiązaniem będzie tu zastosowanie stabilizatora na nadgarstek. Wyróżnić można kilka jego rodzajów. Najpierw jednak warto dowiedzieć się, czym są stabilizatory na nadgarstki.

Co to jest stabilizator nadgarstka?

orteza nadgorstkaStabilizator to produkt medyczny, który służy do usztywnienia nadgarstka. Konkretnie mowa jest tu o usztywnieniu stawu promieniowo-nadgarstkowego. Stabilizator zakłada się w przypadku kontuzji nadgarstka i w ten sposób zabezpiecza się staw przed ewentualnym dodatkowym urazem. Na rynku dostępne są różne rodzaje stabilizatorów. Wśród nich wymienić można ortezę stabilizującą, opaskę elastyczną, opaskę magnetyczną oraz opaskę z miejscem na kciuk. Istnieją różne rodzaje stabilizatorów na nadgarstki, wystarczy sprawdzić tutaj.

Czym jest orteza stabilizująca?

Ten rodzaj stabilizatora niemal całkowicie unieruchamia nadgarstek. Stosowany jest przy ciężkich kontuzjach i po zabiegach chirurgicznych. Noszenie ortezy stabilizującej często wyklucza z normalnej aktywności do czasu wyleczenia.

Czym jest opaska elastyczna?

Z kolei ten rodzaj stabilizatora stosowany jest przy lekkich urazach. Najczęściej taka opaska zapinana jest na rzepy. Dzięki temu można ją łatwo założyć i zdjąć. Jej dużą zaletą jest fakt, że trzyma się bardzo stabilnie na nadgarstku.

Czym jest opaska magnetyczna i opaska z miejscem na kciuk?

Opaska magnetyczna zapinana jest na magnes. Dzięki temu jest stabilniejsza w porównaniu z opaską elastyczną. Dłuższa jest także jej żywotność. Z kolei opaska z miejscem na kciuk chroni nie tylko nadgarstek, ale i całą dłoń. Dlatego stosowana jest także w przypadku urazów palców.