Zdrowie

Korzyści z terapii parafinowej na stopy

Systematyczne maseczki do stóp z parafiny są wskazane jako niedrogi i przyjemny środek zapobiegawczy. Maseczki tego typu pozwalają zachować zadbany wygląd stóp czy dłoni przez długi czas, a także chronią skórę przed  łuszczeniem się i wysuszeniem.

Zastosowanie parafiny

Parafina na stopy jako środek terapeutyczny jest odpowiednia dla osób o wrażliwej skórze. W przypadku silnego rogowacenia na podeszwach i innych tego typu problemów, po leczeniu zalecane są regularne zabiegi fizjoterapeutyczne. Zapobiegną one problemom w przyszłości.

Maska parafinowa może przynieść znaczną ulgę zmęczonym nogom i uwolnić je od ciężaru. Intensywne, równomierne rozgrzanie powoduje szybsze krążenie krwi na obwodzie, a obrzęki znikają dzięki normalizacji przepływu limfy.

Korzyści i przeciwwskazania

Zastosowanie parafiny w salonie nigdy nie straci na popularności ze względu na swoją wyraźną skuteczność. Wykorzystując certyfikowane materiały do okładów parafinowych wysokiej jakości, kosmetyczki poprawiają kondycję skóry już po jednej sesji.

Sam proces przypomina specjalny rytuał polegający na zanurzeniu dłoni lub stóp w ciepłej, aromatycznej masie. Dodatkowe zastosowanie odżywczych masek i kremów pozwoli na zrównanie podstawowego zabiegu fizjoterapeutycznego z nowoczesnym, wysoce efektywnym kompleksem SPA.

Preparaty kosmetyczne charakteryzują się niską przewodnością cieplną. Schładzają się one powoli, ogrzewając tkanki powierzchniowe i stawy. Pod maską zawsze występuje wzrost temperatury ciała (ok. 2 stopni C). Powoduje to zmniejszenie bólu w strukturach układu mięśniowo-szkieletowego, rozluźnienie mięśni i więzadeł oraz poprawę trofiki na obwodzie.