Zdrowe produkty

Izotonik w proszku bez cukru

W wielkim skrócie izotonik to płyn uzupełniający nie dobór soli mineralnych, wody i witamin. Takie napoje możemy nabyć w różnych sklepach internetowych, spożywczych na siłowaniach. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania samodzielnie takiego napoju w domu. Izotonik powinien być adekwatnie wybrany do czynności, jaką będziemy wykonywać. Możemy je stosować zarówno podczas treningu, jak i po nim. Dawkowanie jest również ważne, średnio zalecane jest wypić po skończonym treningu około pół litra tego typu napojów.

Napój izotoniczny co daje?

Jest to idealny sposób na dostarczenie naszemu organizmowi odpowiedniej ilości płynów, która jest potrzebna, abyśmy funkcjonowali poprawnie. Dlatego głównymi odbiorcami są sportowcy, gdyż to oni tracą najwięcej wody poprzez pocenie się. Wraz z tą wodę uwalniana zostaje magnez oraz sód a jak wiadomo, są to składniki odżywcze potrzebne do pracy różnych układów w naszym ciele przykładowo: układ nerwowy, mięśniowy oraz sercowo-naczyniowy. Poprzez picie dostarczamy naszemu ciału również węglowodany, które umożliwiają organizmowi wykonywania aktywności fizycznych oraz szybciej regeneruje mięśnie. W upalne dni każdy z nas traci wodę, pomimo że wcale nie ćwiczy. Na taką okazję przydaje się izotonik, ponieważ gasi pragnienie. 

izotonik w proszku bez cukru

Izotonik w proszku bez cukru- zalety

Na samym początku izotonik w proszku bez cukru (sprawdź tutaj) spowoduje obniżenie ryzyka na odwodnienie się podczas intensywnego wysiłku. Dodatkowo mięśnie będą się regenerować znacznie sprawniej. Blisko zero procentowa zawartość cukru powoduje, iż nie dostarczamy dodatkowych kalorii, które musiałyby zostać usunięte w dziennym bilansie. Wariant w proszku jest bardzo uniwersalny, gdyż możemy go wykonać w każdym miejscu, potrzebujemy jedynie wody, aby mieć gdzie rozprowadzić zawartość saszetki. Do wyboru mamy wiele smaków, także każdy wybierze wersje spełniające oczekiwania smakowe. Czasami w tego rodzaju izotonicznych napojach znaleźć można inne substancje wypływające pozytywnie na nasze ciało. Możemy do nich zaliczyć między innymi ekstrat z maca albo żeń-szeń.