Zdrowie

Odmiana konopi White Widow

White Widow to legendarna odmiana konopi, jaką spotyka się praktycznie w każdym coffee shopie. Początki WW sięgają 1994 roku – jest to połączenie Sativy i Indici. Co ciekawe, ta roślina jest rezultatem hodowli i selekcji w górach Kerala, co miało na celu stworzyć bogate w żywicę konopie. Jakie cechy ma White Widow? Cym się odznacza? Jak działa ta roślina?

Właściwości White Widow

white widow

Jeśli chodzi o właściwości, roślina jest bogata w micren, który jest środkiem rozluźniającym i przeciwbólowym. Wykorzystuje się go przykładowo w terapii nudności i neuropatii. Dzięki obecności Indica wskazać warto, że White Widow jest też ciekawym kompanem w wypoczynku. Nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza Białą Wdowę. Okazuje się, że to jedna z najpopularniejszych odmian konopi, jak i jedna z najbardziej powszechnych w świecie kultury cannabis. 

Popularność White Widow

Nie zapominajmy o tym, że popularność WW cały czas rośnie już od ponad dwudziestu lat. Cały czas pozostaje jedną z najbardziej wpływowych odmian marihuany, mimo że bywa zastępowana na cannabis cup’ach innymi odmianami. W latach 70 w Holandii zalegalizowana rekreacyjną marihuanę, a ubocznym skutkiem stało się Cannabis. To z kolei sprawiło, że chętnie kraj odwiedzali breederzy i hodowcy z całego świata, którzy szukali miejsca do zrealizowania swojej pasji. Przywozili oni odmiany typu landrace i rozpoczęli tworzenie nowych odmian hybrydowych, jakie cały czas cieszą się zainteresowaniem. Nie dziwi zatem fakt, że White Widow jest jedną z czołowych odmian. Ma ona działanie przeciwbólowe i rozluźniające, co jest ogromnym atutem.