Bez kategorii

Różne kolory konopi indyjskich

Środowisko i genetyka odgrywają ważną rolę w wybarwianiu się roślin. Ale co wpływa na kolor w każdym przypadku? Co sprawia, że Black Cherry Soda ma wyjątkowy ciemnofioletowy kolor z pomarańczowymi włoskami i ognistymi smugami? W tym artykule napiszemy o tym, jakie kolory mogą uzyskać konopie i jakie czynniki wpływają na kolorowe odmiany marihuany, a także dlaczego niektóre odmiany są bardziej żywe od innych.

Jaki wpływ na kolor marihuany ma genetyka?

Każda roślina potrzebuje zasobów, aby wyrazić się w żywych barwach. Te zasoby są antocyjany, które są rodziną flawonoidów, które zapewniają fioletowy, czerwony, niebieski i inne pigmenty (jak bakłażan, czerwona kapusta, winogrona, borówki, fiołki i inne rośliny). Niektóre odmiany konopi zawierają wyższe poziomy antocyjanów. Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że niektóre z Twoich ulubionych odmian mają ten sam kolor za każdym razem? Granddaddy Purple, na przykład, zawsze ma głęboki fioletowy i pastelowy kolor lawendy. Oznacza to, że jest ona podatna na wysoki poziom antocyjanów, cechę, którą wielu hodowców stara się zidentyfikować i opanować, aby hodowcy byli jeszcze bardziej zadowoleni (np. Purple Kush, Mendocino Purps, Purple Urkle, itp.).

Które odmiany są bardziej skłonne do purpurowych, niebieskich i czerwonych odcieni?

Wiele odmian jest genetycznie predysponowanych do wysokiego poziomu antocyjanów, a kolor jest często wymieniany w ich nazwie, np. różowy, niebieski lub fioletowy. Ale to nie znaczy, że każda roślina będzie rosnąć z jednolitym kolorze, ma tendencję do zmiany koloru bardziej niż inni, jeśli uprawiane w odpowiednich warunkach.

Rośliny z niskim poziomem atocyjanów mogą zmieniać kolor w ostatnim tygodniu kwitnienia pod wpływem molekuł takich jak karotenoidy. Odpowiadają one za złoty, ziemisty i żółty odcień  aż do momentu zbiorów, kiedy chlorofil przestaje być produkowany.

W jaki sposób kolor marihuany zmienia się z zielonego na fioletowy?

Być może pamiętasz z lekcji biologii, że chlorofil jest tym, co nadaje roślinom ich zielony kolor. Jest on również niezbędny w procesie fotosyntezy, podczas którego rośliny przetwarzają światło słoneczne na energię. Dojrzałe rośliny konopi, produkują mniej dominującego pigmentu chlorofilu i antocyjany przejąć i widzimy wygląd fioletowy, czerwony lub niebieski. Hodowcy wiedzą, że istnieją pewne warunki środowiskowe, które wpływają na produkcję chlorofilu.

Więcej informacji nt. kolorowych odmian marihuany przeczytasz na blogu Nasiona Marihuany