Zdrowie

Lek Sedomix

Sedomix to lek roślinny tradycyjnie stosowany do pobudzenia nerwowego o działaniu uspokajającym oraz ułatwiającym zasypianie. Skuteczność leku oparta jest wyłącznie na długo okresowym stosowaniu i doświadczeniu.

Sposób użycia

Płyn jest przeznaczony do podania doustnego. Lek mogą zażywać tylko dorośli oraz dzieci powyżej dwunastego roku życia. Jeśli wystąpią objawy, należy preparat stosować przed jedzeniem w ilości 2ml. Powinno się go stosować cztery razy w ciągu dnia. Najlepiej jeśli lek zostanie rozpuszczony w niewielkiej ilości wody. Korzystnym będzie także rozpuszczenie preparatu w soku owocowym.

Przeciwwskazania

Lek Sedomix zawiera w sobie dawkę alkoholu etylowego w ilości 45-60% i może on spowodować niepożądane działanie u pacjenta, który ma uszkodzoną wątrobę, cierpi na alkoholizm bądź padaczkę. Nie powinno się go stosować także w przypadku uszkodzenia mózgu lub chorobach umysłowych. Przez obecność nalewki z ziela dziurawca powinno się omijać szerokim łukiem ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Lek powinien być również ostrożnie stosowany przez osoby, które mają jasną karnację. Lek nie powinien być zażywany przez dzieci poniżej dwunastego roku życia, ponieważ preparat zawiera w sobie sporą dawkę etanolu. Lek Sedonix nie jest zalecany pacjentkom w ciąży oraz w czasie karmienia piersią.

Działania niepożądane:

Sporadycznie mogą wystąpić zaburzenia w żołądku oraz jelitach, a także senność. Jak wszystkie inne leki, Sedomix także może spowodować działania niepożądane. Jeżeli wystąpią inne objawy, to powinniśmy niezwłocznie poinformować o nich naszego lekarza.

Uwagi

Zażycie jednorazowej dawki 2ml preparatu nie będzie ograniczać istotnie zdolności do prowadzenia auta bądź obsługi maszyn. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że mogą zostać wykryte przez alkomat śladowe ilości alkoholu. Dlatego nie powinno się prowadzić pojazdu mechanicznego pół godziny od zażycia tego leku. W przypadku zażycia dawki wyższej niż jest zalecana istnieje ryzyko zmniejszenia zdolności psychofizycznych przez alkohol, który jest w tym leku.