Kosmetyki

Dlaczego warto stosować szampon konopny?

Kobiety często spędzają wiele czasu na poszukiwaniu szamponu idealnego. Coraz popularniejsze staje się korzystanie z dobrodziejstw pielęgnacji naturalnej. Jednym z produktów składających się z naturalnych składników jest szampon konopny. Może być alternatywą dla tych składających się głównie z chemii. Co warto wiedzieć o szamponie konopnym?

Szampon konopny – zalety

Szampon konopny

Szampon konopny wpływa na budowę kolagenu, który jest niezbędny dla wzrostu i zdrowia włosów. Ponadto zawiera odpowiedni stosunek kwasów omega-3 do omega-6, co zapewnia włosom nawilżenie, ochronę oraz połysk. Kwasy tłuszczowe zapobiegają też utracie wilgoci, rozdwajaniu końcówek i plątaniu włosów. Szampon konopny może być stosowany w przypadku chorób skóry głowy, np. przy zapaleniu mieszków włosowych. Jest to możliwe dzięki właściwościom CBD, które łagodzi stany zapalne i ból. Taki szampon nadaje się do wszystkich typów włosów.

Kompleks witamin w szamponie konopnym

Szampon konopny zawiera witaminy A, B, C, D i E, które mają korzystny wpływ na włosy i ciało. Witaminy A i D stymulują wzrost włosów. Witamina A reguluje produkcję oleju w mieszkach włosowych, a D pomaga tworzyć nowe mieszki włosowe. Witaminy z grupy B wzmacniają włosy i zapobiegają ich wypadaniu. Jedną z zalet szamponu konopnego jest przyspieszanie wzrostu włosów, co umożliwia witamina E. Poprawia ona także przepływ krwi i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. W połączeniu z witaminą C chroni skórę i włosy przed szkodliwym działaniem słońca i wolnymi rodnikami.