Zdrowie

Maseczki ffp2, na jaką ochronę możemy liczyć?

Maseczki ffp2 to nie tylko bardzo wysoka skuteczność, ale także komfort noszenia. Jest to szczególnie ważne dla osób, które muszą w jednej maseczce chodzić bardzo długi czas. Możemy w tym przypadku liczyć także na oszczędności, bo maseczka ffp2 o wiele wolniej robi się wilgotna, więc możemy ją nosić o wiele dłużej bez konieczności wymieniania. 

Maska ffp2, co oznacza ochrona na podstawie symbolu? 

Ffp2 to symbol oznaczający poziom filtracji, dzięki czemu para jest regularnie odprowadzana. Ponadto w przypadku maseczki z filtrem ffp2 możemy liczyć na filtracje na poziomie 94%, co podnosi jej skuteczność, a także poprawia często znacznie nasz komfort noszenia (dane ze strony: https://dragonmask.pl/blog/maseczka-ochronna-ffp2-co-oznacza-jak-wyglada-jak-dlugo-nosic-jak-dezynfekowac-gdzie-kupic).

Maseczki ochronne ffp2, dlaczego warto zdecydować się właśnie na nie? 

Obecnie każdy musi nauczyć się ubierania maseczek, a także korzystania z niej na co dzień. Dlatego wybierając maski z filtrem na poziomie ffp2 możemy znacznie poprawić sobie komfort noszenia. Mamy tutaj do czynienia nie tylko z bardzo wysoką ochroną, ale także przede wszystkim z wygodą. Jest to bardzo ważne, bo kiedy dobierzemy maseczkę, która będzie miała zdecydowanie niższą filtrację, lub wcale nie będzie jej miała, to będziemy musieli nie tylko często wymieniać daną maskę, ale także pilnować, czy nie zrobiła się wilgotna. W tym przypadku przestaje nas chronić i staje się siedliskiem bakterii i wirusów.