Zdrowie

Waporyzator stacjonarny czy przenośny: co wybrać?

Waporyzatory to urządzenia, które pojawiły się jako odpowiedź na potrzebę nie tylko konsumentów, ale również pacjentów, którzy stosują wszelkiego rodzaju susze ziołowe do inhalacji (na przykład susz CBD lub marihuanę medyczną). Dzięki nim możliwe jest podgrzewanie suszu zamiast jego spalania. Podgrzewany w waporyzatorze susz oddaje w postaci pary (nie dymu) substancje aktywne, które w sobie zawiera. Inhalowanie takiej pary czy też aerozolu jest znacznie zdrowsze dla płuc niż palenie i jest dla niego świetną alternatywą. Jaki więc wybrać waporyzator: przenośny czy stacjonarny?

Waporyzator stacjonarny

waporyzator stacjonarny

Waporyzatory stacjonarne są większe od przenośnych, mają też większą moc, a jakość produkowanego przez nie aerozolu jest stosunkowo wyższej jakości niż jakość pary wydobywanej przez urządzenia przenośne. Niestety waporyzatora stacjonarnego nie kupi się tanio, nie będzie go też można ze sobą wszędzie zabrać, ale nie taka jest jego rola. Polecany tym wszystkim, którzy wolą spędzać sesje inhalacyjne w zaciszu własnego domu.

Waporyzator przenośny

Mniejszy i tańszy od stacjonarnego, bardziej mobilny (można go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie i łatwo go schować/spakować w podróż), ale o mniejszej komorze spalania i mniejszej mocy. Polecany szczególnie osobom zabieganym, które często znajdują się poza domem. Przenośny waporyzator będzie można zabrać ze sobą w podróż, na spacer, do znajomych, czyli wszędzie.

Bez względu na to, który waporyzator zostanie wybrany, trzeba pamiętać o ich prawidłowej konserwacji, by służyły przez długi czas.