Zdrowie

Jakie są rodzaje waporyzatorów?

Aby wybrać profesjonalny waporyzator, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na metodę ogrzewania. W dużej mierze to właśnie od wybranej metody zależy jakie efekty się osiągnie po zmieleniu suszu.

Metoda kondukcyjna

Największym zainteresowaniem cieszą się waporyzatory kondukcyjne, które ogrzewają susz poprzez bezpośredni kontakt ze ściankami. Kluczem do sukcesu przy tej metodzie jest równomierne ogrzanie materiału, który może znajdować się w różnych odległościach od ścianek komory. Przy tanich modelach problemem może okazać się także możliwość zapłonu suszu.

Waportyzator kupisz na stronie Konopnego Sklepu

Metoda konwekcyjna

Waporyzator konwekcyjny ogrzewa z kolei susz przechodzącym powietrzem przez materiał. W tej metodzie ogrzewany susz nie wchodzi oczywiście w bezpośredni kontakt ze źródłem ciepła. Przy tej metodzie nie ma także ryzyka, że dojdzie do procesu spalania. Największym atutem metody konwekcyjnej jest to, że susz jest równomiernie ogrzany podczas inhalacji. Największym minusem jest oczywiście zdecydowanie większa cena w porównaniu do powyżej opisanych waporyzatorów kondukcyjnych.

Metoda hybrydowa – co trzeba wiedzieć?

Waporyzator hybrydowy jak łatwo się domyślić łączą największe zalety ogrzewania kondukcyjnego i konwekcyjnego. Godne polecenia są waporyzatory wykonane ze stopów aluminium i szkła. Najtańsze są z kolei modele wykonane z plastiku albo silikonu. Wysokiej jakości materiały są największą gwarancją bezawaryjnej pracy. Pamiętać należy o tym, że jakość zastosowanych materiałów ma duży wpływ na jakość waporyzacji.