Zdrowie

Warto stosować czopki

Choć aplikacja czopków nie należy do najprzyjemniejszych, preparaty te zdecydowanie są godne uwagi. Dobrze znają je zwłaszcza rodzice małych dzieci, ale stosowane u dorosłych, mogą oddać jeszcze większe zasługi. Jakie są ich zalety?

Szybkość działania

Tabletka trafiająca do organizmu musi najpierw rozpuścić się, by mogła zadziałać. W przypadku czopków trwa to znacznie krócej, nie tylko ze względu na to, że są one mocno topliwe – zaczynają rozpuszczać się od razu po umieszczeniu w ciele. Jeszcze większe znaczenie ma też to, że substancje znajdujące się w jelicie grubym są bardzo szybko wchłanianie do organizmu. To oznacza, że czopki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe bardzo szybko przynoszą ulgę. Są zatem nieocenione w przypadku dużej, groźnej gorączki (nie tylko u dzieci) oraz silniejszego bólu, który chce się jak najszybciej wyeliminować.

Bezpieczeństwo stosowania

Leki na ból czy gorączkę zwykle dość mocno obciążają organizm, a tego powinno się unikać, zwłaszcza w przypadku dzieci. Problem mogą mieć też osoby, które zmuszone są do częstego zażywania leków przeciwbólowych ze względu na posiadane dolegliwości. Czopki są idealnym rozwiązaniem, gdyż omijają układ pokarmowy, docierając tylko do jego ostatniej części, co nie może zaszkodzić.

Na różne dolegliwości

Warto też mieć na uwadze bogaty wybór czopków dostępnych na rynku. Bogatym asortymentem może pochwalić się apteka FAMILIA. Dostępne produkty znajdziesz po przejściu na stronę: https://www.apteka-familia.pl/czopki-a.html.

Najbardziej znane są środki na ból i gorączkę, ale bardzo przydatne są też czopki przeciwwymiotne, zwłaszcza kiedy wymioty są na tyle silne, że nie da się zastosować żadnego leku doustnie. Innym rodzajem są preparaty na hemoroidy