Zdrowie

Cudowny lek? Nie! To maść konopna

O właściwościach produktów konopnych mówi się wiele. Sklepy oferujące olejki CBD lub susz wyrastają jak grzyby po deszczu. Nic dziwnego – społeczeństwo skłania się obecnie ku naturalnym metodom leczenia. Do takich należy również stosowanie maści konopnych.

Właściwości maści z konopi siewnej

Maść konopna, podobnie jak oleje z konopi o różnych stężeniach, posiadają szereg właściwości korzystnych dla organizmu i poprawiających jego kondycję. Wśród głównych wymienia się działanie:

  • antybakteryjne,
  • przeciwzapalne,
  • przeciwbólowe,
  • nawilżające,
  • regenerujące,
  • antyseptyczne.

Dzięki powyższym właściwościom możliwa jest poprawa stanu skóry, a także działanie na objawy ze strony przemęczonych mięśni. Stosowanie maści zapewnia miejscową ulgę – w przeciwieństwie do olejów, które zazwyczaj przyjmuje się wewnętrznie.

Zastosowanie – na jakie schorzenia działa maść konopna?

Maść z konopi siewnych przynosi ulgę w wielu chorobach – często w tych, w których zawodzi tradycyjna medycyna. Są to zarówno choroby przewlekłe, jak i chwilowe zmiany. Po maść konopną sięgają osoby zmagające się z przeciążeniem stawów i mięśni po treningu, pacjenci dermatologiczni walczący z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą i trądzikiem. Z jej dobrodziejstw chętnie korzystają także ci, którzy posiadają suchą i wrażliwą cerę – by uniknąć podrażnień i zaczerwienień.

Zalety maści konopnych są niezliczone, a jej popularność mówi sama za siebie. Naturalnie, bezpiecznie i bez skutków ubocznych – tak przebiega leczenie z pomocą tego środka.