Zdrowie

Przeciwbólowy i przeciwzapalny Olfen Żel

Zbyt intensywna aktywność fizyczna może czasami zakończyć się powstaniem różnych urazów i stłuczeń kończyn dolnych lub górnych. Natychmiastową pomocą w takich sytuacjach jest lek Olfen Żel.

Działa przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowo. Jego wodno-alkoholowe podłoże ma właściwości chłodzące i kojące. Olfen żel ulotka dołączona do każdego opakowania zawiera niezbędne informacje dotyczące tego leku.

Prawidłowe stosowanie leku

Żel stosuje się na nie dużą powierzchnię skóry trzy do cztery razy na dobę. Należy go delikatnie rozsmarować i nie wcierać. Po zastosowaniu preparatu trzeba umyć ręce, by żel nie dostał się do oczu.

Ilość Olfen Żelu powinna być niewielka, odpowiadająca wielkości orzecha włoskiego. Dokładne informacje na temat przeliczenia ilości żelu na chorobową powierzchnię skóry znajdują się w olfen żel ulotce.

Przed zastosowaniem leku należy koniecznie zapoznać się z jej treścią. Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią po 7 dniach stosowania Ofen Żelu, wtedy należy zgłosić się do lekarza.

Niezbędnik domowej apteczki

Chłodzące i kojące działanie tego leku powoduje, że warto go zastosować jak najszybciej po doznanej kontuzji. Szybko przynosi ulgę i zmniejsza obrzęk. Warto mieć go w domowej apteczce, tym bardziej, że Olfen Żel cena jest uzależniona od wielkości kupowanej tuby.

Opakowania z tubami 50g i 100g Olfen Żelu cenowo są oczywiście różne, ale dość korzystne w porównaniu z innymi preparatami o podobnych właściwościach. Mała tuba 50g powinna zawsze znaleźć się pod ręką w awaryjnych sytuacjach.