Zdrowie

Jak zadbać o lepszą regenerację?

Regeneracja to proces, bez którego nie osiągniemy wymarzonej sylwetki. To właśnie w czasie odpoczynku nasz organizm przystosowuje się do kolejnych treningów. W czasie ćwiczeń uszkadzamy włókna mięśniowe, które następnie odbudowywane są większe i silniejsze. Dlatego warto zadbać o właściwą regenerację.

Jak zadbać o regenerację?

W procesie regeneracji kluczową rolę odgrywa odpowiednia ilość białka. To właśnie ten składnik jest potrzebny do wzrostu naszych mięśni. Powinniśmy spożywać dziennie około 2 gramy białka na kilogram masy ciała. Oprócz tego ważny jest sen, który powinien trwać około 8 godzin. To właśnie w czasie snu nasz organizm się regeneruje. Po treningu warto wziąć zimny prysznic, co zmniejsza ryzyko wystąpienia zakwasów. Oprócz tego warto sięgnąć po suplementy, które usprawnią proces regeneracji.

Jakie suplementy na regeneracje warto stosować?

W sklepach z suplementami znajdziemy wiele produktów na lepszą regenerację. Jednym z nich jest kreatyna, która ściąga wodę do komórek mięśniowych. Wraz z wodą dostarczane są składniki odżywcze, co przyspiesza regenerację. Oprócz tego warto stosować BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione. Na lepszy sen możemy przyjmować melatoninę, która ułatwia zasypianie.

Wiele sprawdzonych suplementów na regenerację można zdobyć na stronie ŚwiatSupli.pl.