Zdrowie

Czym zajmuje się lekarz urolog

Urolog to jedna z mniej znanych specjalizacji w medycynie. Chociaż o urologii słyszał chyba każdy, to tak mało osób dokładnie wie, jakimi narządami w ciele człowieka zajmuje się właśnie ta gałąź medycyny. Poniżej zatem garść przydatnych informacji i wyjaśnienie, jakie schorzenia leczy urolog.

Jakie schorzenia leczy urolog

urolog białystokUrolog Białystok bywa nazywany męskim odpowiednikiem ginekologa, jednak zdecydowanie jest to zbyt wąski opis. Rzeczywiście mężczyźni udają się do urologa na przykład wtedy, gdy mają problemy z prostatą. Generalnie biorąc urolog nie jest jednak tylko i wyłącznie lekarzem dla mężczyzn. Chociaż bada on prącie oraz jądra mężczyzny, do urologa mogą wybrać się również kobiety. Specjalista ten zajmuje się bowiem szeroko leczeniem układu moczowego. Można zatem skorzystać z pomocy urologa na przykład wtedy, gdy cierpi się na nawracające zapalenia pęcherza moczowego lub cewki moczowej.

Urolog czyli specjalista od układu moczowo-płciowego mężczyzny

Urolog to też specjalista od leczenia układu moczowo-płciowego mężczyzny, stąd też podczas badania często oceniany jest stan prącia mężczyzny i jego zdrowie. W przypadku trudności z oddawaniem moczu, ale też na przykład w związku z problemami w życiu seksualnym, których mogą doświadczać mężczyźni, z powodzeniem można wybrać się na wizytę do urologa. Każdego roku coraz więcej mężczyzn odwiedza urologa, między innymi ze względu na wzrastającą liczbę pacjentów z problemami z prostatą.