Zioła

Doraźna pomoc na wątrobę

Wątroba jest organem, który daje o sobie znać dopiero w przypadku znacznego przeciążenia. Po obfitym lub ciężkostrawnym posiłku często można odczuwać uczucie bólu w okolicach prawego boku. Jest to typowy objaw przeciążonej wątroby. Aby pomóc jej funkcjonować w takiej chwili, zalecane jest spożycie naparów z ziół na wątrobę.

Pomoc z natury

Zioła na wątrobę – https://planteon.pl/zielarnia/ziola-na-watrobe nie działają tak jak większość środków farmaceutycznych, czyli nie maskują bólu, a w naturalny sposób poprawiają metabolizm i pracę tego narządu.
Wśród najlepszych ziół na wątrobę wymienić można:

– karczoch, a dokładnie wyciąg z liści i korzenia karczocha. Zawarte w nim substancje powodują pobudzenie wydzielania żółci, a także przyśpieszenie opróżniania woreczka żółciowego, co wyraźnie przynosi ulgę podczas wspomnianych wyżej dolegliwości

– dziurawiec – jest to zioło, które w zauważalnym stopniu rozkurcza drogi żółciowe i poprawia ich przepływ. Zalecany jest do spożywania przed każdym bardziej obfitym w tłuszcze posiłkiem.
Aby zrobić napar z dziurawca wystarczy nieco jego ususzonej postaci zalać wrzącą wodą

– mniszek lekarski – zioło powszechnie używany w długotrwałej terapii mającej na celu poprawę kondycji wątroby. Oprócz dalekosiężnych skutków, jego działanie jest również bardzo skuteczne w stosowaniu doraźnym.
Mniszek posiada właściwości żółciopędne i żółciotwórcze, a także wspomaga odtruwanie całego organizmu. Jest zatem nie tylko pomocny w przypadku dyskomfortu przy obfitym posiłku ale również powinien być stosowany co jakiś czas zapobiegawczo.