Przyprawy

Przyprawy świata w hurtowni

Nikt z nas nie wyobraża sobie popisów kulinarnych bez użycia przypraw.
To one nadają charakter, smak i zapach przygotowywanym daniom.
Zastosowanie ich jest olbrzymie. Od podstawowych, jaką jest sól, pieprz i papryka, do tych bardziej egzotycznych, które nadają wyrazistość potrawom.

Hurtownia przypraw – kolorowy świat sypkich produktów

Przyprawy kuszą zapachem i smakiem. Nierzadko ciężko dokonać właściwego wyboru co do ich zakupu. Warto więc wcześniej poznać zastosowanie i działanie większości z nich. W hurtowni przypraw Planteon.pl znajdziemy nie tylko gotowe kompozycje smakowe służące do marynaty mięs, ryb, czy innych dań przez nas przygotowywanych. Można pokusić się o stworzenie własnej kompozycji smakowej wybierając odpowiednie składniki.
Kurkuma i curry świetnie sprawdzą się jako wzmocnienie smaku dań, w których podstawowym składnikiem jest drób, a także wzmocnią charakter dań kuchni azjatyckiej i wschodniej.
Czubryca czerwona i zielona stosowana w daniach na ciepło, ale też jako dodatek do sałatek, sosów, czy zamiennik soli w innych potrawach.
Cynamon, wanilia, imbir wykorzystywane w domowych wypiekach, deserach, grzańcach, a także jako dodatek smakowy do lodów, musów, czy mlecznych napojów.

Mieszanki ziół i przypraw znajdują zastosowanie w każdej potrawie. Wzbogacają jej smak i aromat. Warto więc poznać bliżej dostępne na rynku przyprawy i wzbogacać o nie przygotowywane dania. Nie musi być tak, że z całej masy produktów wybieramy sól, pieprz, ewentualnie czosnek. Hurtownie przypraw otwierają drzwi do aromatycznego świata.