Zdrowie

Najlepsze sposoby na atopowe zapalenie skóry u dziecka

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą trudną w leczeniu. Jest to choroba przewlekła skóry, która najczęściej ujawnia się w okresie wczesnego dzieciństwa, ma ona podłoże genetyczne. Jeśli, któryś z rodziców ma atopię, to większa szansa, że u jego dziecka wystąpi atopowe zapalenie skóry. Jak sobie radzić z tą chorobą i jak łagodzić jej objawy?

Unikanie drażniących płynów i kosmetyków

Ubranek dziecka z atopowym zapaleniem skóry nie powinniśmy prać w silnych płynach do płukania i typowych proszkach. Najlepiej wybierać środki hipoalergiczne, które zawierają mniej drażniących substancji chemicznych. Tak samo powinniśmy unikać drogeryjnych balsamów i kosmetyków, jeśli nie jesteśmy pewni, czy dany kosmetyk można zastosować u dziecka – udajmy się po poradę do lekarza pediatry.

Probiotyki i ich dobroczynny wpływ na alergie – probiotyk Latopic

Wiele badań naukowych potwierdza dobry wpływ probiotyków na skórę dotkniętą alergiami i atopowym zapaleniem skóry. Dobrze tutaj sprawdzą się środki zawierające bakterie kwasu mlekowego, na przykład probiotyk Latopic ze oferty sklepu AptekaOliwna. Można go stosować w formie doustnej, bakterie pomagają tutaj od wewnątrz i zmniejszają rozległość zmian skórnych.

Emolienty w atopowym zapaleniu skóry

Pomocne w leczeniu atopowego zapalenia skóry są emolienty. Natłuszczają one skórę, przez co poprawiają jej kondycję, zwiększając barierę skórno-naskórkową. Dobrym emiolientem jest probiotyk Latopic, redukuje on rozwój gronkowca złocistego.