Zdrowie

Cytrynian wapnia – dlaczego warto go stosować?

Wapń to jeden z najważniejszych mikroelementów, które są niezbędne dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Jest odpowiedzialny za budowanie kości, a także za wiele innych procesów gwarantujących zachowanie zdrowia.

Dobrze przyswajalny wapń

dobry cytrynian wapniaNa rynku można znaleźć ogromny wybór suplementów, które zawierają w swoim składzie wapń. W czasie wybierania konkretnego preparatu trzeba kierować się różnymi parametrami. Jednym z najważniejszych jest przyswajalność. Ta cecha wyróżnia cytrynian wapniawięcej pod adresem www, który nie tylko dobrze się przyswaja, ale także wymaga mniej kwasów żołądkowych do jego wchłonięcia. W związku z tym polecany jest między innymi osobom starszym, które często mają problemy z trawieniem.

Wapń – wpływ na organizm

Stosowanie cytrynianu wapnia pozwala na zapobieganie niedoborom tego pierwiastka w organizmie. Niewystarczająca ilość wapnia w diecie prowadzi do bardzo poważnych konsekwencji, które obejmują ubytki w uzębieniu, krwotoki z nosa i zaburzenia snu. Poważne niedobory wapnia powodują częste złamania kości i stany lękowe. Brak wapnia ma groźne konsekwencje w przypadku dzieci, ponieważ zaburza prawidłowy rozwój układu ruchu i prowadzi do utraty zębów.

Oczywiście oprócz przyjmowania suplementów warto również pamiętać o prawidłowej diecie, która powinna dostarczać odpowiednich ilości substancji pokarmowych. Bogatym źródłem wapnia jest przede wszystkim mleko oraz przetwory mleczne. Ten ważny pierwiastek znajduje się także w wielu roślinach, między innymi w zielonych liściach jarmużu, rukoli, pietruszki, szpinaku, szczypiorku, boćwiny, a także w migdałach, soi i fasoli.