Zdrowie

Właściwości i zastosowanie młodego jęczmienia

Bogaty skład i wiele właściwości – to właśnie charakteryzuje młody jęczmień z KrainaHerbaty.pl. Jest to prawdziwy hit na rynku – jeden produkt, a tyle korzyści. Silnie oczyszcza organizm, usprawnia pracę układu pokarmowego, wspomaga układ odpornościowy i opóźnia procesy starzenia się. Korzyści płynące z spożywania młodego jęczmienia są tak wielkie, że coraz więcej osób postanowiło mu zaufać i spożywa go każdego dnia.

Jakie są efekty spożywania zielonego jęczmienia?

młody jęczmieńMłody jęczmień to prawdziwa bomba witamin i minerałów. Znajdziemy w nim przede wszystkim witaminy C, E, B1, B2, B6, beta-karoten, kwas foliowy i potas. Dodatkowo jest bogaty w wapń, który zapewnia mocne kości. Żelazo świetnie rozwiązuje problem niedokrwistości, a magnez redukuje stres. Natomiast mangan, cynk i krzem korzystnie wpływają na wygląd włosów i paznokci. Jak widać spektrum działania młodego jęczmienia jest doprawdy szerokie. Nic dziwnego, że potocznie nazywa się go „zieloną krwią” lub „zielonym mlekiem”.

Zastosowanie młodego jęczmienia

Ostatnimi czasy bardzo popularne jest stosowanie młodego jęczmienia w odchudzaniu. Można go spożywać w postaci sproszkowanego soku lub rozdrobnionej trawy jęczmiennej. Popularność uzyskał dzięki właściwości rozpuszczalnego błonnika, który odpowiada za zwiększenie metabolizmu tłuszczu. Dodatkowo obniża on stężenie cholesterolu, a właściwości oczyszczającego świetnie sprawdzają się przy usuwaniu toksyn z organizmu.