Kosmetyki

Naturalna pielęgnacja dopasowana do rodzaju cery

Aby utrzymać skórę twarzy w dobrej kondycji, należy stosować odpowiednią pielęgnację. Kosmetyk, dla którego warto znaleźć miejsce w codziennym rytuale oczyszczania naszej cery to naturalny tonik do twarzy.

Działanie

Tonik to kosmetyk na bazie wody, uzupełniony olejkami roślinnymi, ekstraktami i witaminami. Jego funkcją jest tonizowanie cery, czyli przywrócenie skórze prawidłowego, kwaśnego pH, które jest warunkiem posiadania czystej i promiennej twarzy. Do dodatkowych zalet toniku należy jego działanie oczyszczające i odświeżające, dzięki czemu nadaje się do stosowania po nocy, przed dalszą pielęgnacją.

przykład toniku do twarzy - zdjęcie

Domowa produkcja

W drogeriach i aptekach dostępnych jest wiele naturalnych toników do twarzy, których skład nie zawiera zbędnych dodatków chemicznych. Jednak jest to kosmetyk, który bardzo łatwo jest przygotować w warunkach domowych.

Uniwersalnym produktem, który zadowoli szczególnie cerę wrażliwą, jest tonik różany. Ten, posiadający właściwości kojące i nawilżające, płyn przygotowuje się wsypując do gotującej się wody płatki róży (2 szklanki wody na garść płatków). Miksturę należy gotować na małym ogniu przez pół godziny, a następnie odcedzić i schłodzić. Gotowy tonik przechowuje się w lodówce do 7 dni.