Zdrowe produkty

Suplementy na wszystko – czy to prawda?

Rynek suplementów ma różne oblicza. To najbardziej znane jest prezentowane w telewizjach, radio i otacza wszystkich dookoła, szczególnie w okresie wytężonych zachorowań. Polacy są lekomanami i nic tego specjalnie nie jest w stanie zmienić. Niestety, ale sytuacja jest na tyle poważna, iż tylko racjonalne postępowanie jest w stanie przede wszystkim zabezpieczyć portfele przed kupowaniem nieodpowiednich i niepotrzebnych zupełnie preparatów.

Naciąganie przez firmy

Dużym problemem na rynku suplementów jest swoiste naciąganie i stosowanie efektu Placebo na praktycznie wszystkie istniejące bądź wyimaginowane dolegliwości zdrowotne. Problemów zdrowotnych jest tak wiele, a jeszcze więcej jest suplementów mających się z nimi uporać. Należy tutaj jednak odróżnić przydatne preparaty, od całkowicie nieszkodliwych i jednocześnie nieskutecznych środków. Suplement Bodymax Plus zawierający zestaw witamin, minerałów oraz wyciąg z żeń-szenia okazać się może przykładowo dobrym pomysłem, podobnie jak inne kompleksowe preparaty. Suplementy na zmianę pogody, nadmiar wody, czy zakwaszenie to niestety pic na wodę!

Jak nie wpaść?

Dobrze zapytać lekarza albo farmaceutę, który suplement wybrać. Możliwe, że nawet lekarz będzie lepszym pomysłem, gdyż nie zarabia on na sprzedaży suplementów. Warto także czytać rzetelną literaturę i poszerzać wiedzę. Grunt, żeby nie dać się zakuć w okowy pseudonauki i myślenia życzeniowego. Niestety, ale medycyna i organizm człowieka tak nie działa i nie jest możliwe ograniczenie wszystkich dolegliwości.