Zioła

Dobroczynne działanie błonnika witalnego

Błonnik witalny to naturalny suplement diety, który działa zbawiennie przy niedoborach błonnika pokarmowego.

Problemy z zatrzymaniem wody w organizmie, problemy z wypróżnieniem, nadwaga, słabe trawienie, cukrzyca, miażdżyca, to tylko niektóre skutki niedoborów błonnika w organizmie. Dieta uboga w warzywa, owoce, oraz produkty pełnoziarniste sprzyja niedoborom naturalnego błonnika, a co za tym idzie, doprowadza do osłabienia funkcji układu trawiennego.

błonnik witalnyOsoby zmagające się z problemami wynikającymi właśnie z niedoboru błonnika powinny skorzystać z naturalnego suplementu, jakim jest błonnik witalny. Błonnik witalny to naturalna mieszanka nieprzetworzonych łusek babki płesznik, z nasionami babki jajowatej. Babka płesznik posiada substancje pęczniejące w jelitach, działając jak delikatny środek przeczyszczający, natomiast nasiona i łuski babki jajowatej, dzięki zawartych w nich śluzach, w kontakcie z wodą pęcznieją, pochłaniając duże jej ilości, zmiękczają masy kałowe, doskonale radząc sobie z zaparciami.

Błonnik witalny jest bardzo pomocny przy odchudzaniu, ponieważ na długo pozostawia uczucie sytości, ponadto przyspiesza metabolizm, pomaga usuwać toksyny z organizmu, pomaga regulować ciśnienie krwi, oraz przywraca prawidłowy poziom cholesterolu we krwi.

Błonnik witalny można spożywać z czystą wodą, można również dodawać go do zielonych koktajli, soków owocowych, jogurtów, mleka czy zup.