Kosmetyki

Maść żywokostowa na zmarszczki?

najlepsza maść żywokostowaŻywokost lekarski dawniej cieszył się dużą popularnością, szczególnie w przypadku problemów ze strony układu pokarmowego. Obecnie stosuje się go przede wszystkim zewnętrznie w postaci maści żywokostowej. Jest ona niezwykle pomocna w przypadku artretyzmu, dny moczanowej, stłuczeń, zwichnięć czy skręceń. Okazuje się, że to nie jedyne możliwości tej niepozornej rośliny. Maść żywokostowa (KLIKNIJ) cieszy się coraz większym uznaniem także wśród kobiet, które pragną mieć cerę wolną od zmarszczek. Jak to jest w praktyce?

Wszechstronne działanie maści żywokostowej

Maść żywokostowa bogata jest w cenne substancje aktywne, które łagodzą bóle mięśniowe, a więc sprawdza się w przypadku najróżniejszych urazów. Warto po nią sięgnąć przy stłuczeniach, problemach ze stawami czy też zwichnięciami. Jest to produkt łatwo dostępny, gdyż maść z żywokostu kupimy w każdej aptece, sklepie zielarskim czy też nawet w sklepie ekologicznym. Co więcej, produkt ten można przygotować w łatwy sposób we własnej kuchni.

Maść żywokostowa a zmarszczki

Dzięki stosowaniu maści żywokostowej można nawilżyć i natłuścić skórę, a dzięki zawartym w niej aktywnym składnikom działa ona także regenerująco. Pamiętajmy o tym, że sucha i odwodniona skóra jest bardzo podatna na powstawanie nowych zmarszczek, dlatego też stosowanie nawilżającej maści żywokostowej pozwala zachować odpowiedni stopień nawilżenia i co za tym idzie, gładką skórę. Co więcej, maść z korzenia żywokostu spowalnia proces powstawania nowych zmarszczek oraz chroni skórę przed uszkodzeniami i promieniowaniem ultrafioletowym.