Zdrowie

Objawy niedoboru magnezu

Magnez jest podstawowym pierwiastkiem wpływającym na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jego niedobór jest niebezpieczny dla organizmu i towarzyszą mu liczne objawy. Warto zaopatrzyć w dobrej jakości suplementy jak Bodymax z dodatkiem magnezu i witaminy B6.

Zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego

Niedobór magnezu może wpłynąć niekorzystnie na funkcjonowanie układu nerwowego. Charakterystycznymi objawami w tym przypadku są nadpobudliwość nerwowa, stany depresyjne, drażliwość. Charakterystyczne jest również złe samopoczucie, zmęczenie, brak chęci do robienia czegokolwiek. Człowiekowi wydaje się, że nie ma na nic siły. Często występują bóle głowy, migreny, które dodatkowo utrudniają normalne funkcjonowanie w ciągu dnia. Ponadto osoby cierpiące na niedobór tego pierwiastka mają problemy ze snem, bardzo często budzą się w nocy albo nie mogą zasnąć mimo zmęczenia.

Zaburzenia w funkcjonowaniu układu naczyniowo-sercowego

Niedobór magnezy może wywoływać tworzenie się skrzepów w krwi, prowadzić do arytmii serca i do innych chorób sercowych. Ponadto mogą występować bóle w okolicach klatki piersiowej, które z czasem stają się silniejsze. Oprócz tego podwyższa się ciśnienie krwi, co jest bardzo niebezpieczne. Dlatego też często osobom, które cierpią na nadciśnienie tętnicze dodatkowo podaje się magnez b6, który jest dobrze przyswajalny przez organizm. Osoby takie powinny przyjmować bardzo duże dawki tego pierwiastka, ponieważ są one w stanie wpłynąć na utrzymanie ciśnienia w normie.