Przyprawy · Zdrowe produkty · Zdrowie · Zioła

Niezwykłe właściwości czarnuszki

Już starożytni wiedzieli, że jest prawdziwym skarbem. Czarnuszka dostępna na KrainaHerbaty, to jedna z najzdrowszych przypraw na świecie. W jednym maleńkim ziarenku mieści się niemal sto aktywnych biologicznie substancji. I wszystkie wykazują działanie prozdrowotne.

Właściwości immunoprotekcyjne

Regularne spożywanie czarnuszki wspomaga regulację produkcji limfocytów i mikrofagów odpowiedzialnych za pracę układu odpornościowego. Chroni więc przed infekcjami i chorobami wywoływanymi przez wirusy i bakterie.

Wsparcie dla alergików i astmatyków

Czarny kminek to także przyprawa idealna dla alergików. Szczególnie olej z jego nasion wykazuje działanie hamujące reakcje alergiczne. Jako naturalny antyhistaminik znacznie poprawia samopoczucie i chroni przed rozwojem chorób układu oddechowego. Ci natomiast, którzy na nie cierpią, spożywając olej szybko zauważają poprawę wydolności płuc.

Skuteczna w walce z anemią

Dla osób, które mają niski poziom hemoglobiny i które nie przepadają za mięsem, czarnuszka jest doskonałą alternatywą. Wspomaga produkcję czerwonych krwinek i tym samym pomaga szybko pokonać anemię oraz towarzyszące jej objawy.

Cena czarnuszki oraz jej dostępność na rynku sprawiają, że właściwie każdy może korzystać z jej dobroczynnych właściwości.