Bez kategorii

Top 2 sposoby na mocne paznokcie

Osłabione i rozdwajające się paznokcie to problem, z którym zmaga się obecnie coraz większa liczba kobiet, jednak przyczyny takiego stanu mogą być różne. Najczęściej problem z paznokciami wynika z nieodpowiedniej diety, a także ze stosowania określonych zabiegów (np. zakładania paznokci żelowych), które niestety osłabiają paznokcie, a także powodują pojawianie się na nich przebarwień. W jaki zatem sposób można przywrócić paznokciom ich pierwotny wygląd?

Suplementy i odpowiednia dieta
Spożywanie każdego dnia świeżych owoców i warzyw, pełnoziarnistych produktów spożywczych, a także produktów bogatych w kwasy omega-3 powinno pomóc od środka zadbać o odpowiedni stan paznokci. Dodatkowo warto wprowadzić do diety suplementy, które w swoim składzie zawierają kompleks witamin i składników mineralnych. Takie preparaty najlepiej przyjmować w okresie zimowym, gdy dieta uboga jest w pełne wartości odżywczych produkty żywnościowe.

Preparaty do pielęgnacji i odbudowy paznokci
Jednym z lepszych preparatów jest skuteczne regenerum do paznokci, ponieważ zawiera on w swoim składzie substancje, które pomagają wzmocnić, nawilżyć oraz zregenerować płytkę paznokciową. Regularne stosowanie preparatów takich jak regenerum do paznokci pomaga ponadto rozjaśnić przebarwienia, eliminuje suche skórki znajdujące się wokół paznokci, a także ochrania paznokcie przed niekorzystnym oddziaływaniem na nie czynników zewnętrznych.