Zioła

Zioła na żołądek, czyli kilka słów na temat składników

idealne zioła na żołądekDo najbardziej popularnych składników ziół na żołądek należą pektyny, garbniki i śluzy roślinne. Ich działanie jest nie do przecenienia, ponieważ w znaczącym stopniu zapobiegają pojawianiu się biegunek i mają właściwości ściągające. Jest to o tyle istotne, że skutecznie hamują przenikanie wody do światła jelit.

Zioła na żołądek – działanie i cechy charakterystyczne

Z racji zawartych w nich składników zioła na żołądek mają prozdrowotne właściwości, ponieważ wykazują działanie o charakterze ściągającym, bakteriobójczym przeciwzapalnym, a dzięki możliwości łączenia się z białkowymi składnikami nabłonka jelitowego zioła na żołądek tworzą ochronną powłokę, której zadaniem jest ochrona przed niepożądanym wpływem soków żołądkowych i kwasu solnego. Powłoka jest szczególnie ważna w czasie biegunki, ponieważ skutecznie zapobiega odwodnieniu organizmu.

Zioła na żołądek a wspomaganie trawienia

Wszystkim osobom, które w mniejszym lub większym stopniu borykają się z dolegliwościami żołądkowymi, można polecić gorzkie zioła na żołądek, ponieważ posiadają wpływ na stymulację produkcji nie tylko soków trawiennych i kwasu solnego, ale także wspierają enzymy trawienne w rozbijaniu zawartego w pokarmach tłuszczu.

Do najbardziej znanych ziół na żołądek, które wspierają procesy trawienne, można zaliczyć krwawnik pospolity, tarczycę bajkalską, mniszek lekarski lub dzięgiel. Pomocny będzie także koper, rozmaryn, mięta i lawenda. W celu zminimalizowania problemów z trawieniem wystarczy wypijać dziennie jedną lub dwie filiżanki ziół na żołądek, które jednocześnie będą wspomagały przemianę materii i odchudzanie.