Zdrowie

Jak poradzić sobie z dolegliwościami dotykającymi stawy?

Uporczywe dolegliwości dotykające stawy to bardzo powszechny problem, z którym zmaga się obecnie coraz większa liczba osób. Siedzący tryb życia, a także nieodpowiednia dieta to najczęstsze przyczyny odpowiedzialne za pojawianie się problemów ze stawami, dlatego też warto coś z tym zrobić. W jaki zatem sposób można pozbyć się, a także uchronić się w przyszłości nieprzyjemnego bólu stawów.?

Zmiana trybu życia

litozin kolagenW pierwszej kolejności należy całkowicie zmienić swój sposób życia. Aktywność fizyczna to jeden z lepszych sposobów, ponieważ stanowi ogromne wsparcie nie tylko dla stawów, ale również dla kręgosłupa. Dzięki aktywności fizycznej stawy stają się sprawniejsze, a także ulega poprawie ich dotlenienie oraz ukrwienie. Na jaki jednak wysiłek fizyczny należy postawić? Najlepiej na jazdę na rowerze, aerobic czy też pilates. Kolejnym ważnym krokiem jest zmiana diety, która powinna być bogata w kwasy z grupy omega, a także w witaminę C i D. Źródłem tych składników są przede wszystkim tłuste ryby, nasiona, owoce cytrusowe oraz orzechy.

Suplementy

Litozin to suplement, który wspomaga prawidłowe funkcjonowanie stawów, dzięki czemu stawy przez wiele lat utrzymane są w bardzo dobrej kondycji. Litozin z kolagenem polecany jest przede wszystkim osobom, które walczą z nadwagą, przez co ich stawy są każdego dnia bardzo obciążone, jednak stosowanie Litozinu polecane jest również tym osobom, które narażone są na ciągłe nadwyrężanie stawów.