Zioła

Działanie lecznicze kordycepsu chińskiego

zioło kordyceptMedycyna niekonwencjonalna inaczej zwana medycyną alternatywną obejmuje takie metody leczenia, które nie są akceptowane lub tylko częściowo akceptowane przez medycynę tradycyjną opartą na badaniach naukowych. Niektóre z tych metod znane są od lat, na przykład akupunktura czy medycyna ludowa, ale inne powstały stosunkowo niedawno, należy do nich homeopatia i bioenergoterapia.

Na czym polega leczenie metodami naturalnymi?

Oczywiście na pewno nie na stosowaniu leków farmakologicznych, a więc chemicznych, które jak możemy wyczytać w ulotce mają ogromną ilość działań ubocznych, innymi słowy lecząc chorobę jednocześnie mogą szkodzić. Metody zaś naturalne obejmują między innymi medycynę ludową oraz stosowanie roślin leczniczych.

Jak działa kordyceps?

Jedną z wielu roślin bardzo wszechstronnie działających na organizm, jednocześnie leczących wiele dolegliwości jest kordyceps chiński. Roślina ta niestety nie występuje w naszym kraju. W naturalnych warunkach można ją spotkać tylko w górach Tybetu i Nepalu. W tych krajach znana była już od setek lat, sporządzano z niej napój, przywracający siły i wigor, tak potrzebne ludziom żyjącym w trudnym górskim klimacie.

Kordyceps zyskał sobie na dalekim wschodzie miano „cudownego leku” albo „leku bogów„, ze względu na wiele właściwości leczniczych.

Badania kordycepsu wykazały, że jest on idealnym środkiem dla pacjentów o obniżonej odporności. Jednocześnie zmniejsza reakcje alergiczne i procesy autoagresywne oraz procesy zapalne. Poza tym ma działanie przeciwbakteryjne, między innymi na gronkowce złociste, paciorkowce, pneumokoki oraz przeciwwirusowe w tym na wirus HIV.

Nie trzeba jechać do Chin, aby kupić ten lek, kordyceps chiński można bowiem dostać w polskich sklepach zielarskich