Bez kategorii

Herbata na zdrowie

Picie herbaty jest popularne w wielu zakątkach świata, między innymi za sprawą różnorodności tego napoju. Także Polacy w ostatnich latach zaczęli rozkoszować się odmiennymi gatunkami i smakami herbat. Sięgają nie tylko po tradycyjny czarny i mocny napój z cytryną. Próbują natomiast wielu innych gatunków, także tych egzotycznych. Takich jak chociażby yerba mate.

Europejska historia yerba mate liczy sobie ponad trzy stulecia, choć w Ameryce Południowej napój ten znany był o wiele wcześniej. Także obecnie to właśnie na tym kontynencie wywar z ostrokrzewu paragwajskiego jest wciąż najbardziej popularny. W miarę upływu lat oraz upowszechniania się yerba mate opracowywano nowe mieszanki, uzupełniając je dodatkowymi składnikami. Tak powstała chociażby yerba mate cbse. Herbata o delikatnym smaku, którą można pić zarówno na ciepło, jak i na zimno. Jest pełna zdrowych składników, między innymi antyoksydantów. Z ich pomocą można zadbać o odporność, ale także ładny wygląd.
Osoby odchudzające się powinny natomiast sięgnąć po herbatę cbse silueta. To mieszanka przygotowana z myślą o tych, którzy chcą przyspieszyć swoją przemianę materii, wspomóc trawienie i wypracować zgrabną figurę. Polecana jest ona zarówno miłośnikom herbaty yerba mate, jak również ludziom, którzy po raz pierwszy próbują tego południowoamerykańskiego napoju.