Zdrowe produkty

Zdrowe soki owocowe i warzywne w codziennej diecie

Chcesz zatroszczyć się o swoje dobre samopoczucie, wzmocnić odporność lub zrzucić kilka zbędnych kilogramów? Doskonałym sposobem na wzbogacenie swojej codziennej diety jest przygotowywanie świeżych soków owocowo- warzywnych.

Taki napój to ogromne bogactwo łatwo przyswajalnych witamin, enzymów, które są nam niezbędne do optymalnej przemiany materii, błonnika, który przyspiesza trawienie oraz wszelkich niezbędnych nam do funkcjonowania minerałów i mikroelementów. W dodatku takie soki mogą być po prostu pyszne!

W jaki sposób pozyskiwać sok z owoców, aby był naprawdę wartościowy?

Na pewno warto zainwestować w dobry sprzęt, taki jak chociażby wyciskarka do soków Kuvings. Ważne jest, aby maszyna w taki sposób wyciskała sok, aby pozostało w nim jak najwięcej wartościowych substancji odżywczych. Dzięki odpowiedniej wyciskarce do soków pozyskany sok nie będzie napowietrzony, nie będzie się rozwarstwiał i znajdziemy w nim jeszcze soczysty miąższ, który jest bardzo wartościowy. Równie ważne jest, aby taki sprzęt był wygodny w użyciu, a więc można było szybko wrzucać do niego całe owoce, z którymi  wyciskarka bez trudu sobie poradzi. Nie bez znaczenia jest to, aby takie urządzenie było łatwe w czyszczeniu oraz miało sporą moc.