Zdrowie · Zioła

Mirra – właściwości i zastosowanie

Ciekawy składnik o zaskakujących właściwościach prozdrowotnych to mirra – znana większości z opowieści religijnej, okazuje się faktycznym sposobem na zachowanie zdrowia. Czym jest mirra i w jakim celu się ją stosuje?

Mirra – żywica w granulkach

Okazuje się, że mirra to żywica, uzyskiwana z krzewu rosnącego w Afryce. Poprzez nacięcie jego pnia uzyskuje się płynną żywicę, która szybko zastyga. Dzięki temu w sklepach dostępna jest zazwyczaj w postaci niewielkich, brązowych granulek.

Zastosowanie mirry

Mirra może być topiona, wydzielając wtedy niespotykany i zaskakująco przyjemny aromat. W tej formie wykorzystywana jest podczas medytacji oraz rytuałów i obrzędów religijnych; bardzo często spotykane są kadzidła z mirry. Wspomaga wykreowanie pożądanej atmosfery, oddziałując dodatkowo zdrowotnie na ludzki organizm.

Mirra, dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym, przeciwzapalnym i odkażającym może być stosowana w medycynie naturalnej. Z pewnością korzystnie oddziałuje na układ oddechowy, wspomaga również odkażanie ran i chroni serce, obniżając cholesterol. Mirrę można nabyć w większości sklepów z akcesoriami ezoterycznymi oraz punktach, oferujących zdrowe leki i akcesoria medycyny naturalnej. Warto spróbować mirry na własnym organizmie.