Zdrowe produkty · Zioła

Działanie tarczycy bajkalskiej na nasz organizm

Tarczyca bajkalska to coraz popularniejsza w naszym kraju roślina, która ze względu na swoje olbrzymie właściwości zdrowotne znalazła zastosowanie nie tylko w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu, ale również we współczesnej medycynie.

Cenne właściwości tarczycy bajkalskiej

Korzenie tarczycy bajkalskiej od bardzo wielu lat stosowane były jako lek na gorączkę, choroby wirusowe, czy też różnego typu alergie. W dzisiejszych czasach tarczyca bajkalska wykorzystywana jest powszechnie przy astmie i co najważniejsze przynosi niesamowite rezultaty.

Regeneracja wątroby i nie tylko

tarczyca - korzeńKorzeń tarczycy bajkalskiej przez bardzo wiele lat stosowany był w medycynie chińskiej w przypadku przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby oraz w wielu innych chorobach, które miały podłoże wirusowe. Bajkalska tarczyca wykorzystywana jest między innymi do walki z grypą, czy różnego typu przeziębieniami. Tarczyca zawiera w swoim składzie cenne flawonoidy, a dokładniej mówiąc bajkaliny oraz bajkaleiny, które doskonale zwalczają bardzo groźne dla naszego zdrowia patogeny. Flawonoidy, które zawarte są w tarczycy bajkalskiej przyczyniają się również do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, dzięki czemu doskonale chronią komórki śródbłonka naczyń krwionośnych przed pojawieniem się blaszek miażdżycowych.