Zioła

Kasztanowiec zwyczajny rozwiązaniem wielu problemów zdrowotnych

Kasztanowiec zwyczajny (biały) stanowi jedną z odmian roślin gatunku kasztanowca. Jest to szybko rosnące drzewo, które zna każdy ze względu na piękne białe wiechowate kwiatostany, które pokrywają roślinę na przełomie kwietnia i maja. Cechą charakterystyczną stanowią szczególne owoce umieszczone w torebce z kolcami. Ze względu na dużą ilość wartościowych substancji zawartych w korze oraz liściach roślina ta jest szeroko wykorzystywana w przemyśle farmaceutycznym oraz kosmetycznym.

Wpływ kasztanowca na układ krwionośny

Nasiona kasztanowca zwyczajnego stanowią dobre źródło escyny, która wzmacnia naczynia krwionośne – uszczelnia naczynka, poprawia ich odporność na pękanie, a także uelastycznia. Z tego względu wyciąg z kasztanowca znajduje się w składzie wielu kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery dojrzałej. Co ciekawe, za sprawą flawonoidów przyczynia się również do opóźnienia krzepnięcia krwi oraz prowadzi do jej rozrzedzenia. Swoje zastosowanie znalazł nawet w leczeniu hemoroidów.

Kasztanowiec zwyczajny i jego wpływ na stan skóry

Cellulit jest dzisiaj często spotykanym problemem, z którym trudno sobie poradzić. Rozwiązanie może stanowić właśnie kasztanowiec, który zawiera substancje czynne wspomagające przepływ krwi w tkance podskórnej, co bezpośrednio przyczynia się do usunięcia toksyn oraz likwidacji obrzęków. Wyciągi z kasztanowca stanowią także podstawę preparatów zapobiegających powstawaniu żylaków. Znajduje się w składzie wielu maści, żeli oraz tabletek.

Więcej o kasztanowcu na stronach zielarskich Leki Natury: http://www.lekinatury.pl/pl/ziola/kasztanowiec-zwyczajny.html