Zdrowe produkty

Wyjątkowe olejki eteryczne do kąpieli

Aromatyczne olejki do kąpieli są coraz chętniej kupowanym z sklepach zielarskich specyfikiem. Chętnie wykorzystujemy olejki eteryczne, by przygotować sobie aromatyczną kąpiel w domowym zaciszu, która może być równie skuteczna jak drogie zabiegi w spa.

Prosta kąpiel

Przygotowanie kąpieli z użyciem olejków nie jest sprawą skomplikowaną. Wystarczy do gorącej wody wlać kilka kropel rozpuszczonych wcześniej w substancji emulgującej. Może to być miód, śmietana lub sól do kąpieli. Pamiętajmy by woda nie była zbyt gorąca. 38 stopni powinno w zupełności wystarczyć. Czas takiej kąpieli to około 15-20 minut.

Olejek olejkowi nierówny

Pamiętajmy, że rynek jest dziś nieubłagany i niestety normą jest sprzedaż tego co mało wartościowe lub nawet szkodliwe. Dlatego bądźmy ostrożni przy wyborze olejku. Powinien to być w pełni naturalny olejek, który będzie tłoczony na zimno, ponieważ tylko taki nie traci swych właściwości leczniczych i przepięknie pachnie. Warto też, by olejek posiadał oznaczenie, że jest przeznaczony do kontaktu ze skórą.

Najpierw wykonaj test

Warto dodać, że olejki eteryczne mogą wywoływać alergię. Nie zrażajmy się jednak. Wystarczy przed pierwszą kąpielą wykonać prosty test. Zmieszajmy kroplę olejku do kąpieli z łyżką oleju roślinnego i wetrzyjmy w skórę dłoni. Jeśli w ciągu 12 godzin nie pojawiają się żadne niepokojące sygnały, możemy z powodzeniem używać wybranego olejku.