Kosmetyki

Relaksująca kąpiel

Po całodniowej bieganinie, załatwianiu spraw, zakupach, po sprzątaniu, przygotowywaniu się do dnia następnego przychodzi wieczór a wraz z nim pora, by zrelaksować się i wypocząć. Prawdziwe odprężenie przyniesie kąpiel w wannie lub pod prysznicem. Zwłaszcza w długie, jesienne lub zimowe dni.

Skąd się wzięła kąpiel?

Obmywanie ciała lub jego części było rytuałem religijnym. Kapłani najczęściej obmywali ręce i narzędzia kultu za pomocą wody, rzadziej wina czy innych płynów. Potem dostrzeżono jej higieniczny aspekt – rzymianie budowali miejskie łaźnie, dostępne dla każdego. Kąpiele pełnią rolę kosmetyczną – najbardziej znaną wyznawczynią tego stwierdzenia była Kleopatra, która do wody dodawała koziego mleka. Kąpiel wreszcie, pełni rolę leczniczą – dodane do wody sole, substancje leczą zapachem oraz wnikają do skóry przez rozszerzone pory i np. pobudzają krążenie.

Jakie środki dodaje się do kąpieli i w jaki sposób działają?

Branża kosmetyczna oferuje wiele środków, których można użyć zarówno w wannie, jak i pod prysznicem. Powinny to być jednak ekologiczne kosmetyki, które naprawdę pomagają. w ofercie producentów (np. Khadi) można znaleźć:

  • żele – pielęgnują i oczyszczają skórę, odświeżają ją i stymulują;
  • olejki – odżywiają i wzmacniają skórę, nawilżają, uspokajają;
  • sole i proszki – przyjemnie pachną, pielęgnują skórę i dają uczucie świeżości.

Kosmetyki do kąpieli, z naturalnymi składnikami można stosować do każdego rodzaju skóry.