Bez kategorii

Dla zdrowia i urody – ryżowe mleko

mleko ryżoweNapoje roślinne cieszą się coraz większą popularnością, zarówno wśród osób młodych, jak i tych nieco starszych. Nic dziwnego, gdyż liczne właściwości zdrowotne sprawiają, że tego typu produkty nie tylko dobrze smakują, ale również są dobre dla organizmu. A dodatkowo są one smaczne i bardzo proste w przygotowaniu.

Dla zdrowia…

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że mleko z ryżu to naturalny sposób na poprawę trawienia. Regularne spożywanie tego napoju poprawia pracę jelit a przy okazji wspomaga rozwój zdrowej flory bakteryjnej. Picie mleka ryżowego jest zalecane przede wszystkim osobom, które skarżą się na wzdęcia i uczucie ciężkości. Lekarze zalecają również spożywanie go w czasie osłabienia lub początków choroby, ponieważ regularnie spożywane zapewnia dawkę substancji odżywczych i zapobiega odwodnieniu.

…i dla urody!

Mleko ryżowe powinno stać się codziennym składnikiem diety każdej osoby, która chce nieco oszukać czas i wyglądać młodo. Jego właściwości sprawiają, że pobudza ono regenerację komórek a tym opóźnia proces starzenia. Skóra staje się nie tylko bardziej odporna na działania szkodliwych promieni słonecznych, ale również staje się bardziej świetlista i elastyczna.

Mleko ryżowe to nie tylko smaczny zamiennik dla mleka krowiego. To przede wszystkim źródło witamin, które może być spożywane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jest świetnym uzupełnieniem dobrze zbilansowanej diety.