Zioła

Młody jęczmień – cudowny suplement diety

Coraz większą popularnością cieszy się młody jęczmień, wykorzystywany jako suplement diety. Warto korzystać z niego, gdy odchudzamy się lub dbamy o zdrową dietę. Przeczytaj, na czym polega dobroczynny wpływ młodego jęczmienia na zdrowie.

Przede wszystkim, zielony jęczmień to bogate źródło źródło witamin i składników mineralnych. Chcąc zapewnić sobie odpowiednią dawkę witaminy C, najczęściej sięgamy po owoce cytrusowe. Tymczasem o wiele większą jej dawkę zawiera właśnie młody jęczmień. Co więcej, jest on również o wiele bardziej bogaty w beta-karoten niż marchew, poza tym zawiera liczne aminokwasy, antyoksydanty i błonnik, który wspomaga proces odchudzania.

Regularne spożycie zielonego jęczmienia zmniejsza ryzyko wystąpienia zapaleń, przeziębień, chorób naczyniowo-sercowych i cukrzycy, a nawet, dzięki zawartym w nim antyoksydantom, nowotworów.
Czy można schudnąć dzięki stosowaniu zielonego jęczmienia? Bez wątpienia, ten suplement diety ma właściwości wspomagające odchudzanie. Pamiętaj jednak, że aby odchudzanie było skuteczne i trwałe, stosowanie tego suplementu diety nie wystarczy. Ważna jest zrównoważona dieta i zdrowy styl życia, uprawianie sportu.W przeciwnym razie żaden suplement nie będzie bezpieczny.