Kosmetyki

Dlaczego warto kupować ekologiczne produkty do pielęgnacji skóry

Przemysł kosmetyczny jest ogromny. Większość pieniędzy firmy kosmetyczne wydają na reklamę, przekonując nas, że będziemy dzięki ich produktom wyglądać młodo i zdrowo.
Cóż za ironia, biorąc pod uwagę, że większość z tych produktów zawiera substancje chemiczne, które mogą podrażniać skórę i ostatecznie doprowadzić do chorób nowotworowych.
Pragnienie, by kobiety wyglądały jak najlepiej, nie zniknie w najbliższym czasie. Na szczęście dla nas pojawiły się bezpieczniejsze, bardziej naturalne firmy między innymi takie jak Nat Vita, dzięki którym możemy być piękni bez ryzyka.

Czy to wszystko to tylko marketing, który zakończy się fiaskiem?

Aby się o tym przekonać, wystarczy przeczytać etykiety, na których znajduje się lista składników. Każda szanująca się firma nie ma nic do ukrycia. W ekologicznych kosmetykach i produktach Nat Vita nie znajdziemy ftalanów, parabenów, pochodnych ropy naftowej czy siarczanu sodu. Gwarancję daje nam uzyskanie przez firmę certyfikatu BIO.

Naturalne jest zawsze lepsze dla środowiska

Wielu nie zdaje sobie sprawy, ale podczas korzystania z wielu produktów uwalniamy substancje toksyczne, które znajdują się w kosmetykach. Wybierając alternatywne kosmetyki, mamy swój wkład w dbanie o środowisko.

To naprawdę działa!

Przy zakupie certyfikowanych ekologicznych produktów do pielęgnacji skóry, płacisz za wysokie stężenie czystych, składników roślinnych, które wzbogacają i karmią skórę, jak awokado, czyste olejki eteryczne, lecznicze orzechy, nasiona, ekstrakty ziołowe, niezbędne kwasy tłuszczowe, naturalne witaminy i liposomy oraz przeciwutleniacze. Te składniki pochodzą wprost od matki natury.

W zgodzie z naturą

Certyfikowane, ekologiczne kosmetyki do pielęgnacji skóry są zwykle wykonane przez mniejsze firmy, które naprawdę dbają o środowisko, zamiast ogromnych międzynarodowych korporacji, które nie mogą lub nie chcą posiadać szczególnej eko-świadomości. Produkty ekologiczne dbają także o to, aby unikać nadmiaru opakowań lub stosują takie, które ulegają biodegradacji.