Kosmetyki

Kosmetyki ekologiczne – naturalne piękno

Ckosmetyki ekologicznezym jest piękno?

Piękno jest czymś, co emanuje z wnętrza. Odzwierciedla się w nas samych, wynika z postawy fizycznej i postawy wobec siebie i innych. Piękno jest zdrowe, a nie sztuczne. Może właśnie dlatego coraz częściej decydujemy się na kosmetyki ekologiczne.

„Ekologiczne” znaczy zdrowsze

Istnieje setki firm i dostawców, dużych i małych, zajmujących się produkcją i sprzedażą kosmetyków, które ich zdaniem są „ekologiczne”, lepiej dla użytkownika i lepiej dla środowiska, ponieważ większość z nich zrobiona jest z naturalnych składników, pochodzenia roślinnego.

Wolne od okrucieństwa

Koncerny skupiające się wokół ekologii i ekologicznych kosmetyków dbają o to, aby produkty nie były testowane na zwierzętach i były jak najbardziej przyjazne dla środowiska naturalnego, dobierając opakowania tak, aby nadawały się one do recyklingu.

Ekologiczne opakowania

Opakowania nie muszą być najbardziej istotnym czynnikiem przy wyborze kosmetyków, ale są one cennym źródłem informacji na temat produktów. Firmy produkujące kosmetyki ekologiczne z dużą dbałością podają skład produktu na etykiecie oraz termin ważności. Zawierają one także informacje na temat czynników mogących wywołać alergie i zazwyczaj posiadają symbole, oznaczające, że produkt jest wolny od okrucieństwa np.: Wegan i Wegetarian Society(znak będący międzynarodową marką produktów od 1990 roku), EKO liść-unijne logo ekologiczne czy Logo organiczne Soil Association.

Bezpieczniejsze dla zdrowia

Lista detergentów, których unikają produkty ekologiczne to i laureth siarczan laurylosiarczan, ftalany, parabeny. Produkty te wolne są także od barwników, perfum i syntetycznych konserwantów, zgodnie ze standardami certyfikowanych kosmetyków naturalnych.

Większość nowoczesnych kosmetyków to złożona mieszanina chemikaliów produkowanych przemysłowo, ich problemem jest kumulatywny i połączony efekt stosowania tych składników. Można je znaleźć w wielu produktach codziennego użytku. Istnieją dowody na to, że niektóre powszechnie stosowane środki chemiczne mogą powodować reakcje alergiczne lub wrażliwość chemiczną oraz że produkty mogą zawierać składniki, które zwiększają efekty starzenia, upośledzają płodność, zakłócają pracę hormonów i są związane z rakiem, alergią lub innymi problemami zdrowotnymi. To naprawdę przekonywujące argumenty, aby powiedzieć dziś – wybieram ekologiczne kosmetyki!