Zioła

Zioła na krążenie – właściwości mniszka lekarskiego

Zioła są naturalnym składnikiem wielu leków, mieszanek,czy suplementów diety. Bardzo wiele osób korzysta z produktów naturalnego pochodzenia, ponieważ są one zdrowe i ekologiczne. Poszukując wśród nich ziół na krążenie krwi, powinniśmy sięgnąć po mniszka lekarskiego.

Mniszek lekarski na różne dolegliwości

Mniszek lekarski pospolity jest rośliną wieloletnią z rodziny astrowatych. Ma wiele właściwości leczniczych, pozytywnie wpływa na nerki i wątrobę, zwiększa wydzielanie soków trawiennych. Spożywanie mniszka lekarskiego zalecane jest w przypadku anemii, kamicy nerkowej oraz niewydolności czy marskości wątroby. Stosowany jest też w przypadku problemów z krążeniem krwi, obniża również poziom cholesterolu.

Napar z mniszka lekarskiego

Warto wzbogacić swoją dietę o napar z mniszka lekarskiego, najlepiej pić  po jednej szklance rano i wieczorem. Napój ten można przygotować z gotowych mieszanek, które dostaniemy w aptece. Sami również możemy nazbierać kwiatów mniszka i je dokładnie zasuszyć. Takie zasuszone kwiaty zalewa się wrzątkiem i uzyskujemy napar. Można przygotować sobie z niego również relaksującą kąpiel.

Leczniczy trunek

Z korzenia mniszka lekarskiego można przygotować wino, które polecane jest szczególnie osobom mającym problemy z układem krążenia. Aby go przygotować, należy zalać trzy łyżki suszonych korzeni mniszka, butelką białego wina. Tak przygotowany napój ostawia się na czternaście dni. Następnie należy przecedzić go przez gazę. Wskazane jest picie raz dziennie małej lampki tego trunku.

Zioła na krążenie mają wspaniałe właściwości, jednak należy stosować je regularnie i uzbroić się w cierpliwość.