Bez kategorii

Top 3 sposobów na bóle stawów

Nasze stawy codziennie wykonują intensywną pracę, która w nadmiarze może poważnie im zaszkodzić. Siedzący tryb życia, mało ruchu, nadwaga, dźwiganie siatek z ciężkimi zakupami – to wszystko niekorzystnie wpływa na kondycję naszych stawów. W konsekwencji któregoś dnia możemy obudzić się z potężnym bólem. Mamy wtedy do czynienia ze zwyrodnieniem stawów – poważnym i bolesnym schorzeniem. Jak się z nim uporać?

3 metody na poradzenie sobie z bólem stawów

Jeżeli zaczynamy odczuwać ból w kolanach albo ten zaczyna promieniować w kierunku bioder – to znak, że nasze stawy są w złym stanie. Jeśli chcemy uniknąć zabiegu u lekarza, jak najszybciej o nie zadbajmy. Oto trzy skuteczne sposoby na to, żeby uporać się ze zwyrodnieniem.

 

  1. Kuracja ciepłem i zimnem

Jeżeli odczuwamy ból w kolanie, ulgę może nam przynieść kuracja ciepłem – skierujmy na bolesne miejsce gorący strumień wody. W ten sposób poprawimy ukrwienie tkanek i zmniejszymy ból. Jeśli natomiast zauważyliśmy w okolicach kolana obrzęk, zastosujmy zimne okładki – dzięki nim opuchlizna zniknie, a ból się zmniejszy.

 

  1. Preparaty z apteki: Synocrom Forte

Jeśli ból jest bardzo odczuwalny, udajmy się do apteki i poprośmy o leki przeciwzapalne i specjalistyczne preparaty na zwyrodnienie stawów. Dobrze sprawdzi się Synocrom Forte, który poprawia właściwości smarujące płynu maziowego i dzięki temu na trwałe przynosi ulgę naszym stawom.

http://www.apteka-oliwna.pl/synocrom-forte-2-hialuronian-sodu-1-ampulka-a-2-ml

 

  1. Wizyta u fizjoterapeuty

Jeżeli ból w kolanie czy w biodrze ma tendencję do nawracania, pomocna może się okazać wizyta u fizjoterapeuty. Specjalista poleci nam ćwiczenia lub zastosuje inne zabiegi, dzięki którym łatwiej nam będzie się uporać z bolesnym schorzeniem.