Herbaty

Gatunki herbaty jaśminowej – który wybrać?

Herbata jaśminowa to jeden z wielu rodzajów herbat dostępnych na rynku. Zwykle jest to połączenie standardowej herbaty, na przykład zielonej lub czerwonej z kwiatami i olejkami eterycznymi jaśminu. Który gatunek wybrać, aby nie rozczarować się smakiem i aromatem naparu po zakupie?

herbata z jaśminemW pierwszej kolejności trzeba wiedzieć, że wyróżniamy pięć rodzajów herbaty jaśminowej. Są to herbata zielona, biała, czarna, rooibos oraz kwitnąca herbata jaśminowa.

Herbata zielona to najbardziej popularna odmiana, a co za tym idzie, najłatwiej dostępna w sklepach. Jest pomieszaniem liści zielonej herbaty z kwiatami jaśminu. Ma jasnawą, żółtawo-pomarańczową barwę i delikatny posmak.

Herbata biała uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Na charakterystyczny wygląd, gdyż występuje w postaci kuleczek, w które zawinięte zostały liście herbaty i płatki jaśminu. Herbata biała sama w sobie jest pyszna i delikatna, ale to właśnie jaśmin pozwala na jeszcze większe wydobycie jej smaku.

Herbata czarna jest mniej dostępna w sklepach. Herbata ta jest raczej mocniejsza, a co za tym idzie aromat jaśminowy jest w niej mniej wyczuwalny.

Herbata rooibos to już prawie w ogóle niedostępny rodzaj na rynku herbat. Zwykle bowiem tego czerwonego naparu nie aromatyzuje się jaśminem.