Herbaty

Herbaciany upominek – co wybrać?

Dobra herbata to nie tylko sposób na relaks i niezbędne wyposażenie każdej kuchni, ale również idealny upominek. Herbaty świata, odpowiednio dobrane do temperamentu obdarowanego, to wykwintny i elegancki prezent.

Kto ucieszy się z herbaty?

Czasy, kiedy herbatą cieszyły się jedynie ciocie i babcie, bezpowrotnie minęły. Kultura picia zarówno kawy jak i herbaty w Europie sprawia, że tego typu upominek możemy wręczyć nawet z okazji ślubu. Największą umiejętnością jest dobór gatunku herbaty do preferencji obdarowanego. Nie można natomiast iść na łatwiznę i brać ekspresowej earl grey – nie tędy droga. Taka herbata musi być wyjątkowa.

To trzeba wiedzieć

Pamiętajmy, że sklep z herbatą oferuje nieco inny asortyment niż sklep spożywczy. Nie spodziewajmy się też cen dyskontowych. Herbata na prezent musi pięknie pachnieć, roztaczać aromat, a jednocześnie – wyjątkowo i oryginalnie smakować. Zdecydowanie łatwiej znaleźć produkt na wagę, spełniający te kryteria. Przechowywane w szczelnych puszkach lub słoikach herbaty zachowują świeżość i aromat.

Uniwersalne i smaczne

Uniwersalnym rozwiązaniem, który z pewnością zasmakuje każdemu, jest herbata liściasta czarna z dodatkiem oryginalnego aromatu. Dla bardziej wymagających – biała lub zielona, a dla miłośników ekologii i zdrowego trybu życia – z suszu owocowego.