Zioła

Ziołolecznictwo w terapii szumów usznych

Zioła pomagają w leczeniu wielu schorzeń. Z reguły jednak ich działanie uwidacznia się po dłuższym czasie regularnego stosowania. Czasem korzystniej jest stosować je w mieszankach, gdyż działania wtedy sumują się. Terapia ziołami w przypadku szumów usznych polega na leczeniu schorzenia które ten objaw spowodowało.

Zioła na szumy uszne

Zioła na szumy uszne to przeważnie preparaty wspomagające krążenie krwi, koncentrację, redukujące zawroty głowy i obniżające ciśnienie krwi. Przeważnie składają się z kilku składników, npj. Venoforton. Ich efekt terapeutyczny uwidacznia się po dłuższym, regularnym stosowaniu. Poza Venofortonem jest kilka ziół, które można stosować pojedynczo w redukcji szumów usznych. Warto tu wymienić preparaty z jemioły i z miłorzębu japońskiego. Jemioła stabilizuje ciśnienie krwi a miłorząb poprawia krążenie mózgowe. Miłorząb można kupić w aptece w postaci tabletek, nalewki i jest też obecny w wielu preparatach złożonych.

Venoforton

Zestaw ziół na szumy uszne jest obecny w Venofortonie. Jest to mikstura krążeniowa zawierająca nalewki i wyciągi z następujących ziół: ziela jemioły, liści miłorzębu japońskiego, kwiatostanu głogu, nasion kasztanowca i arniki. Lek ten zalecany jest w zwiększeniu napięcia i elastyczności naczyń, zmniejszeniu krzepliwości krwi i poprawie jej przepływu. Take działanie jest korzystne w niewydolności żylnej i zaburzeniach krążenia obwodowego. Lek pomaga też w zaburzeniach krążenia mózgowego i redukuje szumy uszne. Jest dostępny bez recepty.