Bez kategorii

Top 4 sposobów na zatkany nos

O niedrożności nosa mówi się, jeżeli dochodzi do ograniczenia przepływu powietrza przez jedno lub oba nozdrza. Powody niedrożności nosa mogą być różne, ale najczęściej jest to reakcja naszego organizmu na grypę lub przeziębienie. Katar to bardzo uciążliwa dolegliwość i trudno się jej pozbyć, jest jednak kilka sposobów, które powinny przynieść ulgę.

  1. Inhalacje – najlepiej wykonać je z naparu rumianku lub olejków aromatycznych, dobrze sprawdzi się olejek eukaliptusowy, który pomoże odetkać nos i spokojnie zasnąć.
  2. Nawilżanie powietrza – nowoczesne nawilżacze powietrza nie tylko nawilżają, ale dzięki nim można zastosować aromaterapię, wystarczy wlać do niego kilka kropel olejku, oprócz eukaliptusowego dobrze sprawdzi się też sosnowy. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu zostanie zdezynfekowane.
  3. Preparaty apteczne – jeżeli katar jest naprawdę uciążliwy, można spróbować preparatów aptecznych, które są na rynku szeroko dostępne zarówno w formie tabletek, syropów, jak i aerozoli bądź kropli do nosa. Dobrym rozwiązaniem może okazać się Quixx, roztwór hipertoniczny, wody morskiej.
  4. Sól – przesypujemy sól do bawełnianego albo płóciennego woreczka, następnie podgrzewamy ją w piekarniku, podgrzaną sól przykładanym do czoła oraz policzków, najlepiej kilka razy dziennie.

Domowych sposobów jest dużo, nie mniej jednak nie zawsze okażą się skutecznym sposobem na udrożnienie nosa, wtedy warto sięgać po preparaty z apteki, przy czym pamiętajmy, aby wybierać produkty, które mają jak najbardziej naturalny skład.