Herbaty

Catuaba – miłość w filiżance

Herbata jest najczęściej przez nas pitym napojem. Słyszymy z radia czy z telewizji, że jest każda herbata jest zdrowa, więc zazwyczaj wybieramy po prostu tę, która nam najbardziej smakuje. Najczęściej jest to herbata czarna, czasem zielona, biała czy też czerwona.

kora catuabyA herbata z Catuaby? Catuaba to małe drzewo liściaste rosnące w amazońskiej dżungli, którego nazwa w języku indian Guarana znaczy „to co siłę indianom”. Wykonuje się z jego kory niezwykłą w działaniu, mało komu znaną herbatę.

Otóż herbata ta, dzięki zawartości fitosteroli podobnych do hormonów płciowych, to niesamowity środek na problemy z potencją. Herbata ta nie tylko jest naturalnym afrodyzjakiem, ale również zwiększając poziom endorfin może być traktowana nawet jako lekki środek antydepresyjny. Ponadto catuaba reguluje nasz sen, redukuje problemy z bezsennością oraz uspokaja. Ponadto herbata ta znacząco podnosi ilość przeciwciał w naszym organizmie- podnosi w ten sposób naszą odporność i pomaga zwalczyć infekcje.

Nie można jej jednak pić za dużo. Trzy filiżanki na dzień dla dorosłego mężczyzny to wystarczająca ilość. Należy pamiętać także o tym, aby nie dawać jej dzieciom. Ponadto nie mogą pić Catuaby kobiety w ciąży- może ona przyspieszyć poród, a duże ilości spowodować poronienie.